Kategori: ORTEZ

SKOLYOZ ORTEZLERİ (BOSTON, MİAMİ VB TİP PLASTİK TLSO)

Skolyozun konservatif tedavisinde kullanılır. 3-4 nokta düzeltici sistem prensibi ile çalışır.Tek lomber veya toroko lomber eğrilerde 3 nokta çift eğrilerde 4 nokta üzerinden düzeltme yapar. Hastanın alçı ölçüsü alınarak imal edilir. İsteğe bağlı olarak korsenin iç kısmı plastozot materyal ile kaplanır.


16 Şubat 2022 0

DORSOLOMBOSACRAL/TORAKOLUMBOSACRAL KORSE-PLASTİK TLSO

Omurgadaki kırıklarda, vücudu saran omurga hareketlerini kısıtlayan ortezlerdir. Vertabra travmalarında, post-op dönemde gövdenin fleksiyon, ekstansiyon, lateral eğilimi, tam kontrolünü ve immobilizasyonunu sağlar.


16 Şubat 2022 0

PLASTİK GÖVDE ORTEZİ (LSO)

Omurgadaki kırıklarda, vücudu saran omurga hareketlerini kısıtlayan ortezlerdir. Vertabra travmalarında, post-op dönemde gövdenin fleksiyon, ekstansiyon, lateral eğilimi, tam kontrolünü ve immobilizasyonunu sağlar.


16 Şubat 2022 0

MİNERVA ORTEZİ  HASTAYA ÖZEL ÜRETİLMİŞ

Ağır boyun travmaları ve cerrahi operasyon sonrası gövde desteği ile servikal  bölgenin stabilizasyonunda oldukça etkilidir.


16 Şubat 2022 0

HİPEREKSTANSİYON ORTEZ (JEWETT)

Pelvic bantlı, ayarlanabilir hiperekstansiyon ortezidir. Lumbar kayış ve ped mevcuttur. Torakal bölge vertebra travmalarında fleksiyon-ekstansiyon hareketlerini üç nokta prensibine göre sternum, pubis, abdominal ve dorsalden torakolumbar destekle orta derecede kontrol eder.


16 Şubat 2022 0

İNHİBİTÖR EL-BİLEK SPLİNTİ

Spastisite deformitesi, ağır nörolojik bozukluklar, felç sonrası  v.b.  durumlarda pozisyonlamada kullanılabilir.İç yüzeyi yumuşak plastozot ile kaplı dış yüzeyi termoplastik malzemeden üretilmiştir.Baş parmağı ve diğer parmakları birbirinden ayırarak, eli ve parmakları spastisiteyi inhibe edici pozisyonda tutar.Tendonlardaki kısalmayı önleyerek spastisitenin sebep olduğu deformitelerin önlenmesinde etkilidir.Ürün cırtlar ile ele sabitlenerek kullanılır.


16 Şubat 2022 0

STATİK EL SPLİNTİ (ÖLÇÜ VE PROVALI)

El ve el bileğine nötral pozisyon sağlar.Özel termoplastikten yapılmış olup dayanıklıdır, uzun süreli tedavilerde kullanılabilir, kolay takılır ve çıkarılabilir. Kırıklardan sonra koruma amaçlı olarak,Felçli hastalarda,El bilek rahatsızlıklarında,Elin istirahatate alınması gereken durumlarda kullanılır.


16 Şubat 2022 0

FLEKSÖR TENDON KESİSİ SPLİNTİ – KLEİNERT ATELİ

Fleksör tendon yaralanmalarında ameliyat sonrası rehabilitasyon amacı ile kullanılır.El bileğini 45 derece, MKF eklemleri 20 derece fleksiyonda tutar ve onarılan parmağı tırnaktan geçirilen lastik bantla el bileğinin proksimaline doğru fleksiyona çeker.Termoplastik materyalden imal edilir ve iç kısmı soft kaplamalıdır.


16 Şubat 2022 0

DİNAMİK EL-BİLEK SPLİNTİ

Bilek ve parmakları pasif olarak ekstansiyonda tutar.Aktif parmak fleksiyonuna olanak sağlar.Parmakların hareketlerinin kısıtlı olduğu durumlarda el parmaklarına egzersiz yaptırmak için kullanılır.Ekstansör tendon yaralanmalarında, tendon onarımı sonrası harekete olanak sağlar.


16 Şubat 2022 0

AYARLANABİLİR EKLEMLİ KONTRAKTÜR ORTEZİ (ÜST EKSTREMİTE)

Ayarlanabilir eklemli ortezler eklem hareket kısıtlılığında kullanılarak dirsek hareketinin tam açıklığına kavuşmasını sağlar. Derece ayarının yapıldığı mekanizma kolay ayarlanabilen sistemde üretilmiştir. Dirsek kontraktüründe rehabilitasyona yardım Dirsek fraktürlerinde koruyucu ve rehabilitasyona yardım Ligament yaralanmaları sonrası Dirsekte limitli ve kontrollü hareket istendiği durumlar Dirsek dislokasyonu sonrası konservatif tedavi Dirsek ligament instabilitelerinde post-op dönemde koruma ve rehabilitasyon Dirsek…
Devamı


16 Şubat 2022 0